![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/6-8-732x439.jpg)
Αποκαταστάθηκε σήμερα, η βλάβη ύδρευσης σε κεντρικό αγωγό ύδρευσης του Κορινού, που υδροδοτεί περί τις είκοσι ιδιοκτησίες και πιο συγκεκριμένα εντός της διαχωριστικής νησίδας των δυο ρευμάτων κυκλοφορίας της ΠΑΘΕ (ΧΘ. 443+100).
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/12-2.jpg)
Πιο συγκεκριμένα, η παραχωρησιούχος εταιρεία συντήρησης του έργου Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου Α.Ε. ανταποκρίθηκε θετικά στο αίτημα που κατέθεσε η Δ.Ε.Υ.Α.Κ. με θέμα την χορήγηση άδειας επέμβασης, προβαίνοντας στις απαραίτητες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις επί της ΠΑΘΕ για την απρόσκοπτη κυκλοφορία των οχημάτων και του προσωπικού.
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/4-13.jpg)
Περί τις 15:30 ολοκληρώθηκε επιτυχώς η αποκατάσταση της βλάβης και επανήλθε πλήρως η υδροδότηση των είκοσι ιδιοκτησιών του Κορινού.Με το πέρας των εργασιών και την αποχώρηση από το σημείο ενημερώθηκε η Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου Α.Ε. προκειμένου να άρει τις προσωρινές κυκλοφοριακές ρυθμίσεις με σκοπό την διασφάλιση της ομαλής κυκλοφορίας επί της ΠΑΘΕ.
Ο Πρόεδρος Δ.Ε.Υ.Α.Κ.
Μπουσνάκης Αστέριος
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/3-12.jpg)
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/5-9.jpg)