![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/05/αδμιμο3-732x439.jpg)
Στη βελτίωση – αποκατάσταση της αγροτικής οδοποιίας συμβάλλουν οι παρεμβάσεις, που υλοποιεί καθημερινά η Aντιδημαρχία Τεχνικών Έργων του Δήμου Κατερίνης.
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/05/αδμιμο1.jpg)
Την τρέχουσα περίοδο, το πρόγραμμα αγροτικής οδοποιίας με όλα τα μηχανήματα που διαθέτει η υπηρεσία, καθώς και με μισθωμένα μηχανήματα, επικεντρώθηκε στην συντήρηση, αποκατάσταση και βελτίωση της αγροτικής οδοποιίας, στο δρόμο μεταξύ των Τ.Κ. Μοσχοχωρίου – Κ.Μηλιάς.
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/05/αδμιμο2.jpg)
«Η βελτίωση της πρόσβασης των δημοτών μας στη γεωργική γη, στις καλλιέργειές τους, στις κτηνοτροφικές μονάδες είναι ιδιαίτερα σημαντική και τίθεται σε προτεραιότητα» τονίζει σε δήλωσή του ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων Γιάννης Συμεωνίδης σημειώνοντας ότι: «Σημαντικές παρεμβάσεις σε αγροτικούς δρόμους, οι οποίοι καθημερινά εξυπηρετούν τον αγροτικό πληθυσμό του Δήμου, υλοποιούνται συστηματικά, στο σύνολο του αγροκτήματος του Δήμου Κατερίνης».
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/05/αδμιμο4.jpg)