![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/3-9-600x439.jpg)
Εργασίες απολύμανσης πραγματοποιήθηκαν σήμερα το πρωί για δεύτερη φορά στον καταυλισμό των Ρομά Κατερίνης. Παρόντες ο Γ.Γραμματέας του Δήμου Κ.Λιακόπουλος και ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Γ.Κυριακίδης, καθώς και άνδρες της Ελληνικής Αστυνομίας που ενημέρωσαν τους κατοίκους για τα περιοριστικά μέτρα που ισχύουν, καθώς και για τα μέτρα αυτοπροστασίας λόγω του κορωνοϊού.
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/2α.jpg)
Παράλληλα, απολύμανση έγινε και στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Κατερίνης, ενώ από τα ειδικά συνεργεία απολυμαίνονται διαρκώς ΑΤΜ Τραπεζών, πλατείες, παιδικές χαρές, στάσεις λεωφορείων, παγκάκια, δημοτικά κτίρια κ.α.
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/6-4.jpg)
![](https://odialogos.gr/wp-content/uploads/2020/04/5-5.jpg)